KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424401
nr 1442 4401
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, fönster. Olja på duk, 46x54cm, yttermått inklusive ram: 65x74cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 januari 2022
kl 19:44:48
17/1 18:52:11
Simone de Dardel
Läs mer om Simone de Dardel